Instalacja systemu CCTV…

instalacja systemu cctv

Powoli zbliżamy się do finalizacji montażu instalacji teletechnicznych, instalacja systemu CCTV oraz systemu alarmowego w domu jednorodzinnym, który rozpoczęliśmy w październiku zeszłego roku.

W początkowej fazie (jeszcze w zeszłym roku) wykonaliśmy pomiary i weryfikację istniejącego okablowania strukturalnego. Sprawdziliśmy możliwości wykorzystania go pod teletechnikę zgodnie z wymaganiami nowego właściciela, który kupił nieruchomość w stanie z wykonanymi instalacjami. Niestety nie wszystko nadawało się do użycia zgodnie z założeniami nowego projektu instalacji teletechnicznych. Aby uniknąć dodatkowych komplikacji związanych z prowadzeniem nowych przewodów – inwestor zdecydował o skorzystaniu z możliwości systemów bezprzewodowych.

W pierwszej kolejności została wykonana instalacja systemu CCTV oparta o rejestrator Dahua i kamery z technologią Dual-Light. Rozwiązanie to pozwala na rejestrację obrazu nocnego w kolorze, dzięki dodatkowemu oświetlaczowi światła białego. System podłączyliśmy do obsługi poprzez chmurę producenta za pomocą internetu mobilnego od jednego z operatorów GSM.

Dla równomiernego pokrycia zasięgiem WiFi całego dom wykorzystaliśmy rozwiązanie oparte o 3 punkty dostępowe EAP615-Wall. Pozwoliło to na dyskretne rozprowadzenie sygnału WiFi i jednocześnie dało możliwość podłączenia kablowego dodatkowych urządzeń sieciowych, dzięki wbudowanemu switchowi.

Ze względu na brak okablowania pod system alarmowy wybór padł na rozwiązanie bezprzewodowe oparte na centrali Dahua ARC3000H-FW2(868). Prostota obsługi i niezawodność dzięki zastosowaniu czujników z wideo weryfikacją alarmu to jeden z argumentów, który zdecydował o wyborze tego rozwiązania.

Na chwilę obecną czekamy jeszcze na montaż bramy oraz furtki ogrodzeniowej. Pozwoli to na instalację systemu wideo-domofonu oraz napędu bramowego sterowane za pomocą stacji bramowej.

Dzięki dobraniu urządzeń jednego producenta i stworzeniu jednolitego środowiska, klient będzie miał możliwość obsługi za pomocą jednej aplikacji na telefon.